داریا

دارنده، دارا

جنسیت اسم داریا

پسر

داریا به انگلیسی

dariya

تعداد داریا ها در ایران

1,233

تلفظ داریا به فارسی

داريا

ریشه اسم داریا

فارسی

تلفظ داریا به انگلیسی

/dāriyā/

رنگ اسم داریا

طلایی

ابجد اسم داریا

216

ابجد وسیط اسم داریا

24

ابجد صغیر اسم داریا

9

درباره نام داریا

داریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم داریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم داریا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,233 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم داریا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم داریا و معنی اسم داریا

ریشه اسم داریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم داریا فارسی می باشد و تلفظ داریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " داريا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dāriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم داریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم داریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم داریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم داریا در لغت‌نامه دهخدا:
قریه بزرگ مشهوری از قریه‌های بخش غوطه دمشق است، قبر ابوسلیمان دارانی در آنجاست.

معنی اسم داریا در ثبت احوال

(در پارسي باستان) دارنده؛ (= دارا).

حروف ابجد و طالع بینی نام داریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم داریا عدد " 216 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم داریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم داریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم داریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم داریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیارت کننده، دیدار کننده

عهد و پیمان

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

نرم خو، صلح جو

فرزند پسر

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

نوا، آهنگ، نغمه

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید