دادور

قاضي، از نام‌هاي خداوند

جنسیت اسم دادور

پسر

دادور به انگلیسی

dadvar

تعداد دادور ها در ایران

339

تلفظ دادور به فارسی

دادور

ریشه اسم دادور

فارسی

تلفظ دادور به انگلیسی

/dādvar/

رنگ اسم دادور

سبز

ابجد اسم دادور

215

ابجد وسیط اسم دادور

23

ابجد صغیر اسم دادور

17

درباره نام دادور

دادور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم دادور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم دادور که در انگلیسی به صورت dadvar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 339 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم دادور

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم دادور و معنی اسم دادور

ریشه اسم دادور

همانطور که گفتیم ریشه اسم دادور فارسی می باشد و تلفظ دادور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " دادور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /dādvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم دادور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم دادور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم دادور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم دادور در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دادگر، عادل.
۲. [مجاز] قاضی.

معنی اسم دادور در ثبت احوال

1- (در قديم) دادگر؛ 2- (به مجاز) قاضي؛ 3- از نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام دادور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم دادور عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “د” آغاز می‌شود، بسیار دلپذیر، خوشرو و زیبا هستند. از جنبهٔ اخلاقی، آنها شجاع، با ایمان و عقلانی هستند. همواره به پیشرفت و ترقی کوشیده ولی ارزش مالی را کمتر می‌دانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم دادور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم دادور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم دادور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم دادور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

زيبا و با طراوت

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

ترکیب دو اسم مهر و آفرین (محبت و آفرینش)

هاله و خرمن ماه

سرخ گون، زیبارو

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

دختر شروین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید