خوشیار

دوست و يار شاد

جنسیت اسم خوشیار

پسر

خوشیار به انگلیسی

khosh yar

تعداد خوشیار ها در ایران

714

تلفظ خوشیار به فارسی

خوشيار

ریشه اسم خوشیار

فارسی

تلفظ خوشیار به انگلیسی

/khoš yār/

رنگ اسم خوشیار

نیلی

ابجد اسم خوشیار

1117

ابجد وسیط اسم خوشیار

25

ابجد صغیر اسم خوشیار

19

درباره نام خوشیار

خوشیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم خوشیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم خوشیار که در انگلیسی به صورت khosh yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 714 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم خوشیار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم خوشیار و معنی اسم خوشیار

ریشه اسم خوشیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم خوشیار فارسی می باشد و تلفظ خوشیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خوشيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khoš yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خوشیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خوشیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خوشیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دوست و یار شاد و شادمان.

معنی اسم خوشیار در ثبت احوال

دوست و يار شاد و شادمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام خوشیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خوشیار عدد " 1117 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خوشیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خوشیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خوشیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خوشیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خسرو

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

خجسته، شکوهمند، مبارک

سمبل ایل

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

صاحب کوهستان

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

دارنده ی شکوه و جلال، فرهور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید