خلیل الرحمان

ترکیب دو اسم خلیل و رحمان (دوست و مهربان)

جنسیت اسم خلیل الرحمان

پسر

خلیل الرحمان به انگلیسی

khalilolrahman

تعداد خلیل الرحمان ها در ایران

621

تلفظ خلیل الرحمان به فارسی

خليل‌الرحمان

ریشه اسم خلیل الرحمان

عربی

تلفظ خلیل الرحمان به انگلیسی

/khalilolrahmān/

رنگ اسم خلیل الرحمان

صورتی

ابجد اسم خلیل الرحمان

1000

ابجد وسیط اسم خلیل الرحمان

52

ابجد صغیر اسم خلیل الرحمان

37

درباره نام خلیل الرحمان

خلیل الرحمان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خلیل الرحمان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خلیل الرحمان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 621 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خلیل الرحمان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم خلیل الرحمان و معنی اسم خلیل الرحمان

ریشه اسم خلیل الرحمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم خلیل الرحمان عربی می باشد و تلفظ خلیل الرحمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خليل‌الرحمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khalilolrahmān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خلیل الرحمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خلیل الرحمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خلیل الرحمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم خلیل و رحمان:
خلیل: دوست، رفیق، یار
رحمان: بخشاینده و مهربان، از نام‌های خدای تعالی

معنی اسم خلیل الرحمان در ثبت احوال

(= خليل الله)، ( خليل الله.

حروف ابجد و طالع بینی نام خلیل الرحمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خلیل الرحمان عدد " 1000 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خلیل الرحمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خلیل الرحمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خلیل الرحمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خلیل الرحمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رام، مأنوس، موافق، سازگار، شاد و خوشحال، نام روز بيست و يكم از هر ماه خورشیدی در ايران قديم

بزرگ تر، دارای درجه و مقامی بالاتر از ديگران

داراي خوبي و نيكي

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

نام گلی خوش بو

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

بزرگ‌تر، لقب حضرت زينب (س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید