خلیله

دوست خالص

جنسیت اسم خلیله

دختر

خلیله به انگلیسی

khalile

تعداد خلیله ها در ایران

519

تلفظ خلیله به فارسی

خليله

ریشه اسم خلیله

عربی

تلفظ خلیله به انگلیسی

/khalile/

رنگ اسم خلیله

آبی

ابجد اسم خلیله

675

ابجد وسیط اسم خلیله

27

ابجد صغیر اسم خلیله

18

درباره نام خلیله

خلیله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خلیله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خلیله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 519 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خلیله

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم خلیله و معنی اسم خلیله

ریشه اسم خلیله

همانطور که گفتیم ریشه اسم خلیله عربی می باشد و تلفظ خلیله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خليله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khalile/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خلیله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خلیله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خلیله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مؤنث خلیل
خلیل: دوست، دوست یک دل، لقب حضرت ابراهیم(ع) در قرآن کریم

معنی اسم خلیله در ثبت احوال

(مؤنث خليل)

حروف ابجد و طالع بینی نام خلیله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خلیله عدد " 675 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خلیله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خلیله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خلیله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خلیله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه اسفند، نان، نام مادر حضرت ابراهیم (ع)

نيك نام، خوش نام، شخصی که از او به نیکی یاد می شود

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

یک دانه مروارید، یک دانه لؤلؤ

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

گل آورنده، زیبا

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید