خلود

هميشه باقی ماندن، جاودانگی

جنسیت اسم خلود

دختر

خلود به انگلیسی

kholud

تعداد خلود ها در ایران

2,520

تلفظ خلود به فارسی

خُلود

ریشه اسم خلود

عربی

تلفظ خلود به انگلیسی

/kholud/

رنگ اسم خلود

صورتی

ابجد اسم خلود

640

ابجد وسیط اسم خلود

16

ابجد صغیر اسم خلود

19

درباره نام خلود

خلود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم خلود دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم خلود که در انگلیسی به صورت kholud نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,520 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم خلود

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم خلود و معنی اسم خلود

ریشه اسم خلود

همانطور که گفتیم ریشه اسم خلود عربی می باشد و تلفظ خلود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خُلود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /kholud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خلود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خلود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خلود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خلود در فرهنگ فارسی عمید:
۱. همیشه بودن؛ همیشه ماندن؛ جاودان بودن؛ همیشه زیستن.
۲. دوام؛ پایداری؛ ماندگاری.

معنی اسم خلود در فرهنگ فارسی معین:
همیشه بودن ، جاوید بودن .

معنی اسم خلود در فرهنگ فارسی:
۱. ( مصدر ) همیشه بودن، جاوید بودن، جاوید زیستن ۲. (اسم) همیشگی دوام

معنی اسم خلود در ثبت احوال

هميشه باقي ماندن، جاودانگي.

حروف ابجد و طالع بینی نام خلود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خلود عدد " 640 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خلود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خلود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خلود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خلود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

زوجه‌ی زبدی و مادر يعقوب كبير و يوحنای انجيلی

نگه‌دارنده، محافظ، بازدارنده، نام يكي از ياران امام كاظم(ع)

اراده شده، خواسته، آرزو

روشن و تابان، درخشنده

گرمای نیمروز، خوب و نیکو

نام نوعی دانه‌ی خوراكی غنی از نشاسته، (به مجاز) برکت

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید