خلف

جانشین، فرزند صالح، شایسته

جنسیت اسم خلف

پسر

خلف به انگلیسی

khalaf

تعداد خلف ها در ایران

23,331

تلفظ خلف به فارسی

خَلَف

ریشه اسم خلف

عربی

تلفظ خلف به انگلیسی

/khalaf/

رنگ اسم خلف

نیلی

ابجد اسم خلف

710

ابجد وسیط اسم خلف

14

ابجد صغیر اسم خلف

17

درباره نام خلف

خلف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خلف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خلف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 23,331 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خلف

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم خلف و معنی اسم خلف

ریشه اسم خلف

همانطور که گفتیم ریشه اسم خلف عربی می باشد و تلفظ خلف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خَلَف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khalaf/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خلف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خلف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خلف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بازمانده، بدل، جانشین، عوض، فرزند، صالح، نیکوکار، شایسته.

معنی اسم خلف در فرهنگ فارسی معین:
۱. جانشین، بازمانده ۲. فرزند، فرزند شایسته .

معنی اسم خلف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ویژگی فرزند خوب و صالح ۲. (اسم) فرزند ۳. جانشین ۴. [قدیمی، مجاز] بدل، عوض.

معنی اسم خلف در ثبت احوال

۱- صالح، شايسته (فرزند)؛ ۲- جانشين؛ ۳- (به مجاز) پيروي كننده از پدر در اخلاق و كردار؛ ۴- (در قديم) فرزند.

حروف ابجد و طالع بینی نام خلف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خلف عدد " 710 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خلف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خلف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خلف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خلف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانمک، زیبا، دوست داشتني

ترکیب دو اسم فاطمه و هدی (رانده شده از آتش و هدایت شده)

رخسانا، مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و پوریا (ستوده و بسیار دارنده)

دانه‌ی انار، (مجاز) اشك خونين

حمد، ستايش

اطراف ماه، هاله‌ی ماه

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید