خرم

فرخنده، مبارك، سرسبز و با طراوت، شاد، خوشحال، خوب، خوش

جنسیت اسم خرم

پسر

خرم به انگلیسی

khorram

تعداد خرم ها در ایران

3,680

تلفظ خرم به فارسی

خرّم

ریشه اسم خرم

فارسی

تلفظ خرم به انگلیسی

/khorram/

رنگ اسم خرم

قرمز

ابجد اسم خرم

840

ابجد وسیط اسم خرم

12

ابجد صغیر اسم خرم

12

درباره نام خرم

خرم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم خرم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم خرم که در انگلیسی به صورت khorram نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,680 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم خرم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم خرم و معنی اسم خرم

ریشه اسم خرم

همانطور که گفتیم ریشه اسم خرم فارسی می باشد و تلفظ خرم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خرّم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khorram/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خرم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خرم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خرم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خرم در فرهنگ فارسی معین:
شاد، شادمان .

معنی اسم خرم در فرهنگ فارسی:
۱ - شاد شادمان خندان . ۲ - ماه دهم از سال شمسی دی . ۳ - روز هشتم از هر ماه شمسی . ۴ - مقام و پرده ایست در موسیقی قدیم . ۵ - گیاهی است از تیر. مرکبیان که برگهای آن در طب قدیم مستعمل بود حالبی.
دهی است از دهستان بالاسرخ بخش کدکن سر راه مالرو عمومی کدکن برباط سنگ این ده در دامنه کوه قرار دارد با آب و هوای معتدل .

معنی اسم خرم در ثبت احوال

۱- سرسبز و با طراوت؛ ۲- شاد، خوشحال، خوب، خوش؛ ۳- فرخنده، مبارك.

حروف ابجد و طالع بینی نام خرم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خرم عدد " 840 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خرم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خرم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خرم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خرم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

مؤنث رضی، نام تنها زنی که در زمان سلطنت مسلمانان در هند سلطنت کرد.

سرگذشت و حكايت گذشتگان، افسون، سحر، داستان تخیلی

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

پيرو يكی از فرقه‌های تصوف، درويش

دختر دارای نور و محبت

ششمین صورت فلکی، خوشه بعضی گیاهان

دارای مجد و بزرگی، بزرگوار، بخشنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید