خدیجه

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

جنسیت اسم خدیجه

دختر

خدیجه به انگلیسی

khadije

تعداد خدیجه ها در ایران

1,856,544

تلفظ خدیجه به فارسی

خديجه

ریشه اسم خدیجه

عربی

تلفظ خدیجه به انگلیسی

/khadije/

رنگ اسم خدیجه

سبز

ابجد اسم خدیجه

622

ابجد وسیط اسم خدیجه

22

ابجد صغیر اسم خدیجه

19

درباره نام خدیجه

خدیجه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خدیجه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خدیجه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,856,544 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خدیجه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم خدیجه و معنی اسم خدیجه

ریشه اسم خدیجه

همانطور که گفتیم ریشه اسم خدیجه عربی می باشد و تلفظ خدیجه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خديجه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khadije/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خدیجه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خدیجه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خدیجه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خدیجه در لغت‌نامه دهخدا :
مشهور به ام المؤمنین، اول زن پیغمبر اسلام است که دختر خویلد بن اسد بن عبدالعزی بن قصی از اشراف قریش بود.معنی اسم خدیجه در ثبت احوال

خديجه در لغت به معني السحاب (ابر باران زا) يا النخل المثره (درخت خرماي پر ثمر) است.
در مجموع خديجه كسي است كه از او خير و بركت و مهرباني و زيبائي تراوش مي‌كند.
«منتسكيو» مي‌گويد: ارزش لفظ به معناي آن است، مانند پوست ميوه به محتواي شيرين آن.
از اين رو خديجه ن ام زني است كه همه خوبي‌ها و زيبايي‌هاي اخلاقي و خوش خلقي و ارزش‌هاي والايي را با خود حمل مي‌كند.
به همين دليل آوازه او در شهر مكه او را به همسر پر اوازه‌ترين موجود آفرينش يعني پيامبر نور و رحمت و ملاحت محمد مصطفي (ص) در آورده است.
بر اساس علم نجوم قديم و روان ش ناسي جديد هر كس نام پر خير و بركت و زيبايي آفرين نظير: خديجه، فاطمه و زينب و...
را براي فرزندش انتخاب كند او را در مسير جويبار خوبي‌ها و زيباي‌ها قرار داده است و نيروهاي منفي و غير ارگانيك كه به طور نامرئي در فضا پراكنده‌اند و هيچ آسيبي به او نمي‌رسانند و از هم ه مهم‌تر از شفاعت نام اين بزرگان نيز در فرداي قيامت بهره‌مند خواهند شد.
هر كس كه خديجه نام دارد در نزد خدا مقام دارد زيبايي و خير و مهرباني خيزد ز وجود او نهاني.

حروف ابجد و طالع بینی نام خدیجه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خدیجه عدد " 622 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خدیجه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خدیجه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خدیجه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خدیجه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ناصح (ستوده و نصیحت کننده)

آریایی، منسوب به قوم آریایی

ترکیب دو اسم محمد و رفیع (ستوده و بلند)

ترکیب دو اسم علی و نقی (بلندمرتبه و پاکیزه)

ترکیب دو اسم فاطمه و محیا (رانده شده از آتش، زندگی)

شجاع، دلیر، جسور

نعمت ها، نیکویی ها

دانش، آگاهی، فرزانگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران