ختن

زيباروي، نام گونه اي از آهوان

جنسیت اسم ختن

دختر

ختن به انگلیسی

khotan

تعداد ختن ها در ایران

1,335

تلفظ ختن به فارسی

ختن

ریشه اسم ختن

فارسی

تلفظ ختن به انگلیسی

/khotan/

رنگ اسم ختن

سبز

ابجد اسم ختن

1050

ابجد وسیط اسم ختن

6

ابجد صغیر اسم ختن

15

درباره نام ختن

ختن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ختن دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ختن که در انگلیسی به صورت khotan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,335 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ختن

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم ختن و معنی اسم ختن

ریشه اسم ختن

همانطور که گفتیم ریشه اسم ختن فارسی می باشد و تلفظ ختن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ختن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khotan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ختن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ختن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ختن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام شهری کهن در غرب چین، دختری که مثل زیبارویان ختن میباشد، (به مجاز) زیبارو

معنی اسم ختن در ثبت احوال

1- (اعلام) شهر و واحهای در جنوب باختری منطقه خودگردان سین کیانگ اویغور، در غرب چین، که هم مشک و آهوی مشکین آن و هم زیبارویانش در ادب فارسی مشهور است؛ 2- (به مجاز) دختری که مثل زیبارویان ختن میباشد؛ 3- (به مجاز) زیباروی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ختن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ختن عدد " 1050 " و ابجد وسیط " 6 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ختن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ختن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ختن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ختن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

غمگین، دل‌تنگ، نا امید، افسرده، پشیمان، متنفر، متوحش

نام نوعی گل، نسترن

عزیز، سوگلی، مروارید درون صدف، بسیار گرامی

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

شفاعت کننده، واسطه، پایمرد

بااحتیاط، هوشیار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید