خالق

آفريننده، از نام ها و صفات خداوند

جنسیت اسم خالق

پسر

خالق به انگلیسی

khalegh

تعداد خالق ها در ایران

7,826

تلفظ خالق به فارسی

خالِق

ریشه اسم خالق

عربی

تلفظ خالق به انگلیسی

/khāleq/

رنگ اسم خالق

طلایی

ابجد اسم خالق

731

ابجد وسیط اسم خالق

11

ابجد صغیر اسم خالق

11

درباره نام خالق

خالق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خالق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خالق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 7,826 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خالق

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم خالق و معنی اسم خالق

ریشه اسم خالق

همانطور که گفتیم ریشه اسم خالق عربی می باشد و تلفظ خالق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خالِق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khāleq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خالق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خالق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خالق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خالق در فرهنگ فارسی عمید :
خلق کننده، آفریننده، از نام ها و صفات خداوند.

معنی اسم خالق در فرهنگ معین :
آفریننده، خلق کننده.

معنی اسم خالق در فرهنگ فارسی :
آفریدگار، آفریننده، خلق کننده، بوجود آورنده، یکی از نام‌های خدای تعالی، جمع : خالقین.

معنی اسم خالق در لغت‌نامه دهخدا :
آفریدگار. آفریننده. مقابل مخلوق، مُبدِع، بوجود آورنده، فاطر، ا ز صفات باری تعالی.

معنی اسم خالق در ثبت احوال

1- آن‌كه كسي يا چيزي را پديد مي‌آورد، به وجود آورنده، آفريننده؛ 2- از نام‌هاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام خالق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خالق عدد " 731 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خالق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم خالق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خالق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خالق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سعید، نیک بخت، خوش ترین، مبارک ترین

محجوب، پوشیده، با شرم و حیا

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی هميشه زيبا

بخشنده، امیدوار

بنده امام علی(ع)، (به مجاز) دوستدار و ارادتمند امام علی(ع)

منسوب به ژیان، دارای زندگی و حیات

رخسار، رخ، چهره، صورت

شیر جوان، کنایه از جوان زورمند و دلیر است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید