خاطره

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

جنسیت اسم خاطره

دختر

خاطره به انگلیسی

khatere

تعداد خاطره ها در ایران

73,065

تلفظ خاطره به فارسی

خاطِره

ریشه اسم خاطره

عربی

تلفظ خاطره به انگلیسی

/khātere/

رنگ اسم خاطره

نارنجی

ابجد اسم خاطره

815

ابجد وسیط اسم خاطره

23

ابجد صغیر اسم خاطره

14

درباره نام خاطره

خاطره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم خاطره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم خاطره، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 73,065 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم خاطره

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم خاطره و معنی اسم خاطره

ریشه اسم خاطره

همانطور که گفتیم ریشه اسم خاطره عربی می باشد و تلفظ خاطره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " خاطِره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /khātere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم خاطره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم خاطره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم خاطره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم خاطره در فرهنگ فارسی عمید :
اثری که از یک واقعه در ذهن کسی می‌ماند. یادبود؛ یادگار.

معنی اسم خاطره در لغت نامه دهخدا :
اموری که بر شخص گ ذشته باشد و آثاری از آن در ذهن شخص مانده باشد. گذشته‌های آدمی .وقایع گذشته که شخص آن را دیده یا شنیده است. دیده‌های گذشته یا شنیده‌های گذشته .جمع: خواطر، خاطره‌ها، خاطرات. یادگار.

معنی اسم خاطره در فرهنگ فارسی معین :
ضمیر، اندیشه و خیال، یادبود، یادگار، آن چه بر کسی گذشته و اثرش در ذهن مانده.

معنی اسم خاطره در فرهنگ فارسی :
ضمیر، اندیشه وخیال، یادبود، یادگار، آنچه گذشته، اموری که بر شخص گذشته باشد و آثاری از آن در ذهن شخص مانده باشد.

معنی اسم خاطره در ثبت احوال

يادبود، ياد، ذهن، حافظه، خاطر.

حروف ابجد و طالع بینی نام خاطره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم خاطره عدد " 815 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای نامشان حرف “خ” است، علاوه بر داشتن چشمان زیبا و مهربان، به طور قابل توجهی مقرراتی هستند و همواره سعی می‌کنند روزی کمی داشته باشند. این افراد به شدت به نظم و انضباط علاقه‌مند هستند و قوانین را رعایت کرده و از مراعات اصول و قواعد زندگی پیروی می‌کنند. آن‌ها همچنین در تلاش هستند تا بهترین خود را به نمایش بگذارند و در هر فعالیتی که مشغول می‌شوند، خوشحالی را تجربه کنند. به طور کلی، افراد با حرف خ در نام خود با صفات فرهنگی و رفتاری بسیار قوی و منحصربفردی همراه هستند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم خاطره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم خاطره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم خاطره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم خاطره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مونث صبیح، زيبا و شاد، خندان و خوشحال

اختر، اقبال، کوکب

بی باك و شجاع

نام گیاهی (بالنگ)، مركّب از طرح‌های اسليمی و گل و بوته‌ای در میان قالی و قالیچه

بصیر، بیننده، آگاه، هوشیار

درخشنده، دارای عظمت و شکوه

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم علی و حسام (بلندقدر و شمشیر تیز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران