حیدرعلی

ترکیب دو اسم حیدر و علی (دلاور و بلندمرتبه)

جنسیت اسم حیدرعلی

پسر

حیدرعلی به انگلیسی

heydar-ali

تعداد حیدرعلی ها در ایران

82,185

تلفظ حیدرعلی به فارسی

حيدرعلي

ریشه اسم حیدرعلی

عربی

تلفظ حیدرعلی به انگلیسی

/h.-ali/

رنگ اسم حیدرعلی

صورتی

ابجد اسم حیدرعلی

332

ابجد وسیط اسم حیدرعلی

56

ابجد صغیر اسم حیدرعلی

26

درباره نام حیدرعلی

حیدرعلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حیدرعلی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حیدرعلی که در انگلیسی به صورت heydar-ali نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 82,185 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حیدرعلی

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم حیدرعلی و معنی اسم حیدرعلی

ریشه اسم حیدرعلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم حیدرعلی عربی می باشد و تلفظ حیدرعلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حيدرعلي " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-ali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حیدرعلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حیدرعلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حیدرعلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حیدر و علی :
حیدر : شیر، دلاور، لقب حضرت علي (ع)
علی : بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان


معنی اسم حیدرعلی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، حيدر و علي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حیدرعلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حیدرعلی عدد " 332 " و ابجد وسیط " 56 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حیدرعلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حیدرعلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حیدرعلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حیدرعلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به فرید، يگانه، يكتا، بی‌نظير، بی‌مانند

نیکوکار

سرزمين، كشور، زادگاه

نام یکی از همسران پیامبر اسلام (ص)

دارنده‌ی مقام و مرتبه‌ی مهم، عزيز، گرامی، محترم، اصيل

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

در شب سير كردن، معراج پيامبر اسلام (ص)، نام هفدهمین سوره قرآن مجید

روشنايی، فروغ، بلندی، نام گیاهی دارویی از خانواده گل ارغوان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید