حیان

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند

جنسیت اسم حیان

پسر

حیان به انگلیسی

hayyan

تعداد حیان ها در ایران

1,194

تلفظ حیان به فارسی

حَیّان

ریشه اسم حیان

عربی

تلفظ حیان به انگلیسی

/hayyān/

رنگ اسم حیان

نیلی

ابجد اسم حیان

69

ابجد وسیط اسم حیان

21

ابجد صغیر اسم حیان

15

درباره نام حیان

حیان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حیان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حیان که در انگلیسی به صورت hayyan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,194 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حیان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم حیان و معنی اسم حیان

ریشه اسم حیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم حیان عربی می باشد و تلفظ حیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَیّان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hayyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زنده، کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند.

معنی اسم حیان در ثبت احوال

(عربی) ۱- زنده؛ ۲- کسی که برای چیزی وقت و زمان تعیین کند؛ ۳- (اَعلام) ۱) نام مورخ و پژوهشگری از مردم قرطبَه (گردوبا)؛ ۲) نام پدر جابر (ابوعبدالله جابرابن حیان عبدالله کوفی معروف به صوفی) از اصحاب امام صادق(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام حیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حیان عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و یاشا (ستوده و زنده باد)

ترکیب دو اسم امیر و رسول (فرمانروا و پیغمیر)

نرم، ملایم، (مونث سهیل) نام ستاره‌ای درخشان

مهربان تر، خوشخوتر

شکر و سپاس

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

نقل کننده خبر و سخن از کسی، خبرگزار، چارپایی که مشک آب را بر آن حمل کنند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید