حکیمه

دانشمند، فیلسوف، پزشک

جنسیت اسم حکیمه

دختر

حکیمه به انگلیسی

hakime

تعداد حکیمه ها در ایران

210,963

تلفظ حکیمه به فارسی

حکيمه

ریشه اسم حکیمه

عربی

تلفظ حکیمه به انگلیسی

/hakime/

رنگ اسم حکیمه

آبی

ابجد اسم حکیمه

83

ابجد وسیط اسم حکیمه

35

ابجد صغیر اسم حکیمه

20

درباره نام حکیمه

حکیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حکیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حکیمه که در انگلیسی به صورت hakime نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 210,963 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حکیمه

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حکیمه و معنی اسم حکیمه

ریشه اسم حکیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حکیمه عربی می باشد و تلفظ حکیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حکيمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hakime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حکیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حکیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حکیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث حکیم.

حکیم : پزشک. دانا، دانشمند، صاحب حکمت، خردمند. فیلسوف. از نام های خداوند.

معنی اسم حکیمه در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث حک یم. زنی حکیم. جمع : حکیمات. و در عرب چهار تن این عنوان و لقب دارند که آنان را حکیمات العرب خوانند.

معنی اسم حکیمه در ثبت احوال

(مؤنث حكيم)، زن حكيم و دانشمند.

حروف ابجد و طالع بینی نام حکیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حکیمه عدد " 83 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حکیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حکیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حکیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حکیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

افتاده، متواضع

ترکیب دو اسم علی و ماهان (شریف و زیبا چون ماه)

ترکیب دو اسم فرح و ناز (شادمانی و کرشمه)

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

چتر، سایبان، چادر

پرحوصله و صبور

آبرو، عزت، احترام، ارجمندی، اطاعت و فروتنی در برابر اوامر الهی، حرام بودن

ابوعلي سينا دانشمند معروف ايراني، شبه جزیره‌ي بیابانی، در شمال شرقی مصر که در تورات آمده در همین محل موسی به پیغمبری برگزیده شد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید