حوروش

آن که چون حور زیباست

جنسیت اسم حوروش

دختر

حوروش به انگلیسی

howrvash

تعداد حوروش ها در ایران

366

تلفظ حوروش به فارسی

حوروش

ریشه اسم حوروش

فارسی , عربی

تلفظ حوروش به انگلیسی

/ho(w)rvaš/

رنگ اسم حوروش

نیلی

ابجد اسم حوروش

520

ابجد وسیط اسم حوروش

28

ابجد صغیر اسم حوروش

25

درباره نام حوروش

حوروش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حوروش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حوروش، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حوروش

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم حوروش و معنی اسم حوروش

ریشه اسم حوروش

همانطور که گفتیم ریشه اسم حوروش فارسی , عربی می باشد و تلفظ حوروش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حوروش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ho(w)rvaš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حوروش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حوروش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حوروش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حوروش در فرهنگ فارسی عمید:
زیبا، مانند حور


معنی اسم حوروش در فرهنگ فارسی:
زنی که مانند حوریان باشد زن زیبا

معنی اسم حوروش در ثبت احوال

(حور+ وش (پسوند شباهت)) دختری چون زن (زنان) زيبای بهشتي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حوروش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حوروش عدد " 520 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حوروش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حوروش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حوروش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حوروش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عنوانی که به شاه‌زادگان دوره صفوی و قاجار داده می شد

عطا کننده

سرو صدا و جنجال

دوستی و پیوند دوباره بعد از رنجش و آزردگی، سازش و صلح، آرامش

دانا

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

صبر كننده، شكيبا، از نام‌های خداوند

(به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید