حورا

حور، زن زیبای بهشتی

جنسیت اسم حورا

دختر

حورا به انگلیسی

howra

تعداد حورا ها در ایران

28,416

تلفظ حورا به فارسی

حورا

ریشه اسم حورا

عربی

تلفظ حورا به انگلیسی

/ho(w)rā/

رنگ اسم حورا

نارنجی

ابجد اسم حورا

215

ابجد وسیط اسم حورا

23

ابجد صغیر اسم حورا

17

درباره نام حورا

حورا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حورا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حورا که در انگلیسی به صورت howra نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 28,416 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حورا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حورا و معنی اسم حورا

ریشه اسم حورا

همانطور که گفتیم ریشه اسم حورا عربی می باشد و تلفظ حورا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حورا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ho(w)rā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حورا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حورا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حورا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی حورا در لغت‌نامه دهخدا:
مخفف حوراء. مفرد حور.

زنی که سیاهی چشمش بغایت باشد و سفیدی چشمش نیز بینهایت، زن سپید پوست سیاه چشم.

معنی اسم حورا در ثبت احوال

۱- (در قديم) (در اديان) حور، زن زيباي بهشتي؛ ۲- زنِ سفيد پوستِ سياه چشم و موي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حورا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حورا عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حورا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حورا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حورا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حورا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فولاد، نام پهلوانی در زمان کیقباد

سمت راست، مبارک، بسیار با برکت

نام نوعی گل سرخ رنگ

ترکیب دو اسم محمد وپویان (ستوده و روان )

سنگ سرمه، بلوط دریایی

راهنمایی کردن به مسیر درست، ارشاد

درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

نرم خو، صلح جو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید