حورالعین

زن زیبا با چشمانی سیاه و درشت

جنسیت اسم حورالعین

دختر

حورالعین به انگلیسی

hurolein

تعداد حورالعین ها در ایران

852

تلفظ حورالعین به فارسی

حورالعين

ریشه اسم حورالعین

عربی

تلفظ حورالعین به انگلیسی

/hurolein/

رنگ اسم حورالعین

نارنجی

ابجد اسم حورالعین

375

ابجد وسیط اسم حورالعین

51

ابجد صغیر اسم حورالعین

33

درباره نام حورالعین

حورالعین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حورالعین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حورالعین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 852 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حورالعین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حورالعین و معنی اسم حورالعین

ریشه اسم حورالعین

همانطور که گفتیم ریشه اسم حورالعین عربی می باشد و تلفظ حورالعین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حورالعين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hurolein/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حورالعین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حورالعین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حورالعین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حورالعین در لغت نامه دهخدا:
زنان سپیدپوست فراخ چشم، حور جمع حوراء است و حوراء به معنی زن سپیدپوست که موی سر و سیاهی چشمش بغایت سیاه و پوست بدنش بغایت سپید باشد و عین جمع عیناء است و لفظ عیناء به معنی زن فراخ چشم

معنی اسم حورالعین در فرهنگ فارسی عمید:
زنان زیبا و سیاه چشم

معنی اسم حورالعین در ثبت احوال

(در قديم) زن يا زنان سفيدپوست درشت چشم.

حروف ابجد و طالع بینی نام حورالعین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حورالعین عدد " 375 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حورالعین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حورالعین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حورالعین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حورالعین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

انجمن، مجمع، مرد مبارز

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

ترکیب دو اسم فیض و محمد (بخشش و ستوده)

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

ترکیب دو اسم محمد و طه (ستوده و طاها)

شکوهمند، دارای جلال

سایه روشن درون جنگل

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید