حنیف

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

جنسیت اسم حنیف

پسر

حنیف به انگلیسی

hanif

تعداد حنیف ها در ایران

4,636

تلفظ حنیف به فارسی

حَنيف

ریشه اسم حنیف

عربی

تلفظ حنیف به انگلیسی

/hanif/

رنگ اسم حنیف

نارنجی

ابجد اسم حنیف

148

ابجد وسیط اسم حنیف

28

ابجد صغیر اسم حنیف

22

درباره نام حنیف

حنیف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حنیف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حنیف که در انگلیسی به صورت hanif نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,636 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حنیف

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حنیف و معنی اسم حنیف

ریشه اسم حنیف

همانطور که گفتیم ریشه اسم حنیف عربی می باشد و تلفظ حنیف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَنيف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hanif/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حنیف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حنیف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حنیف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حنیف در فرهنگ فارسی عمید:
راست، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، کسی که متمسک به دین اسلام یا در ملت ابراهیم و موحد باشد.

معنی اسم حنیف در فرهنگ معین:
راست، مستقیم، معتقد به اسلام.

معنی اسم حنیف در لغت‌نامه دهخدا:
مایل از هر دین باطل بسوی دین اسلام ثابت بر آن، برگشته از ملت های باطل، حاجی، آنکه در ملت ابراه یم (ع) باشد، جمع: حُنفاء، کوتاه، قصیر، کفشگر، حذاء، مسلمان، راست دین، پاک دین، فرهودی.

معنی اسم حنیف در فرهنگ فارسی:
راست، مستقیم، ثابت در دین، راست کیش، آنکه در ملت ابراهیم باشد، متمسک بدین اسلام، جمع: حنفائ.

معنی اسم حنیف در ثبت احوال

(عربي) ۱- درست و پاك، راستين؛ ۲- (در اديان) معتقد به يگانگي خداوند، خداپرست پيش از ظهور اسلام.

حروف ابجد و طالع بینی نام حنیف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حنیف عدد " 148 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حنیف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حنیف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حنیف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حنیف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیور و زینت

دختر بزرگان و سروران

بسيار سپاسگزار

راست و درست

بازگشت كننده به سوی حق

نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

رفیع، والا

صورت دیگر اسم رامتین، سازنده و نوازنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید