حنیفه

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

جنسیت اسم حنیفه

دختر

حنیفه به انگلیسی

hanife

تعداد حنیفه ها در ایران

67,842

تلفظ حنیفه به فارسی

حَنيفه

ریشه اسم حنیفه

عربی

تلفظ حنیفه به انگلیسی

/hanife/

رنگ اسم حنیفه

قرمز

ابجد اسم حنیفه

153

ابجد وسیط اسم حنیفه

33

ابجد صغیر اسم حنیفه

27

درباره نام حنیفه

حنیفه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حنیفه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حنیفه که در انگلیسی به صورت hanife نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 67,842 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حنیفه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم حنیفه و معنی اسم حنیفه

ریشه اسم حنیفه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حنیفه عربی می باشد و تلفظ حنیفه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَنيفه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hanife/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حنیفه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حنیفه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حنیفه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم حنیفه در لغت نامه دهخدا:
دهی است از دهستان حومه ٔ بخش مشیز شهرستان سیرجان . واقع در هزارگزی جنوب مشیز و ۲هزارگزی جنوب راه شوسه ٔ سیرجان - کرمان . ناحیه ای است کوهستانی و سردسیری . دارای ۱۰۰ تن سکنه میباشد. از قنات مشروب میشود. محصولاتش غلات و حبوبات . اهالی به کشاورزی گذران میکنند. راه آن مالرو است .

اسم حنیفه در فرهنگ فارسی:
یکی از زوجات حضرت علی و مادر محمد بن حنفیه است که بعد از امامین هماین علو مرتبه اش قابل انکار نیست .

معنی اسم حنیفه در ثبت احوال

(مؤنث حنيف) دختر درست و پاك، دختر راستين، زن ثابت قدم در دين.

حروف ابجد و طالع بینی نام حنیفه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حنیفه عدد " 153 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حنیفه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حنیفه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حنیفه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حنیفه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جهد کننده، کوشا، ساعی

ترکیب دو اسم عبد و علیم (بنده و دانا)

ترکیب دو اسم محمد و مرصاد (ستوده و کمینگاه)

زن زیبا و سپید اندام، حور

فصل بهار

ترکیب دو اسم امیر و آرتا (پادشاه و مقدس)

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید