حنظله

نام گياهي كه خاصيت دارويي دارد، نام جوانی که در شب اول ازدواجش در رکاب رسول (ص) جنگید و به شهادت رسید

جنسیت اسم حنظله

پسر

حنظله به انگلیسی

hanzaleh

تعداد حنظله ها در ایران

2,712

تلفظ حنظله به فارسی

حَنظله

ریشه اسم حنظله

عربی

تلفظ حنظله به انگلیسی

/hanzale/

رنگ اسم حنظله

طلایی

ابجد اسم حنظله

993

ابجد وسیط اسم حنظله

21

ابجد صغیر اسم حنظله

21

درباره نام حنظله

حنظله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حنظله پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حنظله که در انگلیسی به صورت hanzaleh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,712 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حنظله

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم حنظله و معنی اسم حنظله

ریشه اسم حنظله

همانطور که گفتیم ریشه اسم حنظله عربی می باشد و تلفظ حنظله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَنظله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hanzale/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حنظله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حنظله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حنظله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حنظله در فرهنگ فارسی عمید:
= حنظل

معنی اسم حنظله در فرهنگ فارسی:
باد غیسی . وی از قدیمترین شاعران فارسی گو پس از اسلام و معاصر طاهریان بوده است.

معنی اسم حنظله در ثبت احوال

۱- (مفرد حَنظل) گياهي بسيار تلخ كه خاصيت دارويي دارد، هندوانه‌ي ابوجهل؛ ۲- (اَعلام) ۱) نام جواني كه در شب اول ازدواجش در ركاب پیامبر اسلام(ص) جنگيد و به شهادت رسيد؛ ۲) حنظله باد غيسي حكيم و شاعر پارسي گوي [قرن ۳ هجری].

حروف ابجد و طالع بینی نام حنظله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حنظله عدد " 993 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حنظله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حنظله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حنظله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حنظله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قرب و نزدیکی، همچنین نام یک گل

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

شیر جوان، کنایه از جوان زورمند و دلیر است

شریک خوب، صاحب اخلاق و رفتار نیکو

برتری در دانش، هنر و اخلاق، فضیلت

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

یاری، کمک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید