حنانه

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

جنسیت اسم حنانه

دختر

حنانه به انگلیسی

hannane

تعداد حنانه ها در ایران

133,596

تلفظ حنانه به فارسی

حَنّانه

ریشه اسم حنانه

عربی

تلفظ حنانه به انگلیسی

/hannāne/

رنگ اسم حنانه

بنفش

ابجد اسم حنانه

114

ابجد وسیط اسم حنانه

18

ابجد صغیر اسم حنانه

24

درباره نام حنانه

حنانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حنانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حنانه که در انگلیسی به صورت hannane نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 133,596 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حنانه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم حنانه و معنی اسم حنانه

ریشه اسم حنانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حنانه عربی می باشد و تلفظ حنانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَنّانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hannāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حنانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حنانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حنانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث حنان.

حنان : بخشودن، رقت قلب،. مهربانی، رحمت، آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

معنی اسم حنانه در لغت ‌نامه دهخدا :
مونث حنان، کمان بانگ آنده، نام ستونی است که از چوب بود و حضرت رسول پشت بدان تکیه داده خطبه می‌خواندند و چون منبر مقرر شد و بر منبر برآمدند و خطبه خواندند، از آن ستون ناله برآمد مانند طفلی که از مادر جدا شود.

معنی اسم حنانه در فرهنگ فارسی :
معروف است که رسول (ص) در مسجد خویش به ستونی چوبین تکیه می‌کرد و وعظ می‌فرمود تا هنگامی که منبری سه پایه از حبشه برای آن حضرت بارمغان آوردند. چون حضرت ستون را ترک گفت و برای وع ظ بالای منبر رفت ستون بفریاد در آمد و از فراق پیامبر بنالید و به همین سبب آن را ستون حنانه نامیدند. بسیار ناله کننده از شدت مهر و محبت. نوحه کننده.

معنی اسم حنانه در فرهنگ معین :
بسیار ناله کننده.

معنی اسم حنانه در فرهنگ فارسی عمید :
ناله کننده.

معنی اسم حنانه در ثبت احوال

۱- بسيار نوحه كننده، ناله كننده؛ ۲- ستوني كه قبل از ساختن منبر پیامبر اسلام (ص) هنگام وعظ به آن تكيه مي‌فرمودند.

حروف ابجد و طالع بینی نام حنانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حنانه عدد " 114 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حنانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حنانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حنانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حنانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرزمين ماد، نام زن آخرين پادشاه ماد

فیروزه، سنگ معدنی گران‌بها

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

گل زینتی

پری رخسار، پریرو، خوبرو، زهره جبین

آریایی، منسوب به قوم آریایی

مانند سایه، خان بزرگ، محاسب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید