حمود

ستوده و پسنديده، حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار

جنسیت اسم حمود

پسر

حمود به انگلیسی

hamud

تعداد حمود ها در ایران

2,358

تلفظ حمود به فارسی

حَمود

ریشه اسم حمود

عربی

تلفظ حمود به انگلیسی

/hamud/

رنگ اسم حمود

طلایی

ابجد اسم حمود

58

ابجد وسیط اسم حمود

22

ابجد صغیر اسم حمود

22

درباره نام حمود

حمود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حمود پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حمود که در انگلیسی به صورت hamud نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,358 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حمود

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم حمود و معنی اسم حمود

ریشه اسم حمود

همانطور که گفتیم ریشه اسم حمود عربی می باشد و تلفظ حمود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَمود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حمود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حمود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حمود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حمود در لغت نامه دهخدا:
ستوده . محمود. مرد ستوده .ستاینده و حامد.

معنی اسم حمود در فرهنگ فارسی:
دهی است از دهستان رودحله بخش گناوه شهرستان بوشهر

معنی اسم حمود در ثبت احوال

۱- ستوده و پسنديده؛ ۲- حمد كننده، بسيار سپاسگزار پروردگار.

حروف ابجد و طالع بینی نام حمود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حمود عدد " 58 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حمود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حمود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حمود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حمود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام سردار اردشیر دوم پادشاه ساسانی

اهل طریقت

مثل ماه، شبيه به ماه، (به مجاز) زيبارو

بچه آهو، آهوی بره

استاد، زبردست، حاذق، کار آزموده، چیره‌دست، متخصص، کاردان

نام سه ستاره به شکل مثلث

دارنده نیکی، نام سه تن از پادشاهان ایرانی از سلسله‌ی هخامنشی

ترکیب دو اسم محمد و سالار (ستوده و رهبر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید