حمزه

شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام (ص)

جنسیت اسم حمزه

پسر

حمزه به انگلیسی

hamze

تعداد حمزه ها در ایران

207,777

تلفظ حمزه به فارسی

حمزه

ریشه اسم حمزه

عربی

تلفظ حمزه به انگلیسی

/hamze/

رنگ اسم حمزه

صورتی

ابجد اسم حمزه

60

ابجد وسیط اسم حمزه

24

ابجد صغیر اسم حمزه

24

درباره نام حمزه

حمزه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حمزه پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حمزه که در انگلیسی به صورت hamze نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 207,777 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حمزه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم حمزه و معنی اسم حمزه

ریشه اسم حمزه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حمزه عربی می باشد و تلفظ حمزه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حمزه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamze/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حمزه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حمزه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حمزه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حمزه در فرهنگ فارسی :
شیردرنده، نام عمو حضرت رسول (ص)، (اسم) تره تیزک. از اعلام مردان است.

معنی اسم حمزه در لغت‌نامه دهخدا :
شیر، اسد، شیر بیشه، تره ای است ترش، تره ٔ ترش مزه، زبان گزی، ابن عبدالمطلب بن هاشم. عم النبی (ص).

معنی اسم حمزه در فرهنگ معین :< br/>تره تیزک، از اعلام مردان است.

معنی اسم حمزه در ثبت احوال

۱- شير، شير بيشه؛ ۲- (اَعلام) ۱) حمزة ابن عبدالمطلب: [حدود ۵۳ پیش از هجرت – ۳ هجری] عموي پیامبر اسلام (ص)، از نخستین مسلمانان و از دلاوران عرب، که در جنگ احد شهید شد و سیدالشهدا لقب یافت؛ ۲) حمزه‌ي اصفهانی: [قرن ۴ هجری] ادیب و مورخ عربی نویس ایرانی، از آثار اوست: تاریخ پیامبران و شاهان و کتاب التَنبیه.

حروف ابجد و طالع بینی نام حمزه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حمزه عدد " 60 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حمزه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حمزه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حمزه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حمزه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر بیشه، (به مجاز) دلیر و شجاع

رام، آدمی، سازگار با مردم ، از نام‌های حضرت فاطمه

پرتو و نور ماه، ماهتاب

نجات دهنده، منجی موعود در دين زرتشتي

روح و روان دین

رادمنش، با سخاوت، از شخصیت‌های شاهنامه، نام یکی از سرداران خسروپرویز پادشاه ساسانی

جدید، تازه، زیبا، جالب، آفریننده، از نام های خداوند

دانش، آگاهی، فرزانگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید