حمد

شکرگزاری کردن، ستایش کردن، (الحمد) نام اولین سوره‌ی قرآن مجید

جنسیت اسم حمد

پسر

حمد به انگلیسی

hamd

تعداد حمد ها در ایران

8,718

تلفظ حمد به فارسی

حمد

ریشه اسم حمد

عربی

تلفظ حمد به انگلیسی

/hamd/

رنگ اسم حمد

آبی

ابجد اسم حمد

52

ابجد وسیط اسم حمد

16

ابجد صغیر اسم حمد

16

درباره نام حمد

حمد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حمد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حمد که در انگلیسی به صورت hamd نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,718 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حمد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حمد و معنی اسم حمد

ریشه اسم حمد

همانطور که گفتیم ریشه اسم حمد عربی می باشد و تلفظ حمد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حمد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamd/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حمد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حمد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حمد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حمد در فرهنگ فارسی عمید:
ستایش کردن، شکر کردن، ستایش، ستودن، ثنا گویی، سپاس، شکر.

معنی اسم اسم حمد در فرهنگ معین:
ستایش، ثنا گویی.

معنی اسم حمد در فرهنگ فارسی:
ادای حق، ستودن، کسی را ستایش کردن، سپاسداری، ستایش، ثنا گویی، اظهار کمال محمود بصافت جمال و نعوت جلال برسبیل تعظیم و تبجیل، نام دیگر سوره سبع المثانی و فاتحه الکتاب.

معنی اسم حمد در لغت‌نامه دهخدا:
ستایش و شکر، نقیض ِ ذم و نکوهش، شکر، سپاسداری، و به اصطلاح خاص بیان کبریا و جلال عظمت حق سبحانه تعالی را گویند، ادای حق، محمود، پسندیده، ستودن و شکر کردن، سپاس داری کردن، راضی شدن، ادای حق کردن، جزا دادن، ستوده و موافق یافتن زمین را، خشم گرفتن.

معنی اسم حمد در ثبت احوال

۱- شکرگزاری کردن، سپاس و ستایش کردن، شکر، سپاس؛ ۲- الحمد، سوره ی اول از قرآن کریم دارای هفت آیه، فاتحة الکتاب.

حروف ابجد و طالع بینی نام حمد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حمد عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حمد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حمد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حمد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حمد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که چون شاه بزرگ و شکوهمند است

خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان

درستكار، صحيح العمل

برآمدن خورشید و مانند آن

بازگشت به سوی خدا، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

آب و ماه، (به مجاز) زيبارو، با طراوت و درخشنده

خورشید

نام انوشیروان دادگر، نام قلعه شروان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید