حماسه

دلیری، شجاعت

جنسیت اسم حماسه

دختر

حماسه به انگلیسی

hamase

تعداد حماسه ها در ایران

489

تلفظ حماسه به فارسی

حماسه

ریشه اسم حماسه

عربی

تلفظ حماسه به انگلیسی

/hamāse/

رنگ اسم حماسه

نارنجی

ابجد اسم حماسه

114

ابجد وسیط اسم حماسه

18

ابجد صغیر اسم حماسه

24

درباره نام حماسه

حماسه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حماسه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حماسه که در انگلیسی به صورت hamase نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 489 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حماسه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حماسه و معنی اسم حماسه

ریشه اسم حماسه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حماسه عربی می باشد و تلفظ حماسه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حماسه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hamāse/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حماسه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حماسه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حماسه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. دلاوری، شجاعت
۲. رجز
۳. شعر حماسی، شعر رزمی، رزمنامه

معنی اسم حماسه در ثبت احوال

1- كاري افتخار آفرين؛ 2- نوعي شعر؛ 3- دليري، شجاعت، بي‌باكي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حماسه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حماسه عدد " 114 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حماسه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حماسه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حماسه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حماسه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل طلایی، (به مجاز) زیبا و لطیف

دختر کرد

شبیه به نیک، (به مجاز) خوب و نیکو

ترکیب دو اسم امیر و آریا (فرمانروا و نجیب)

روشنایی بخش، تابنده، نورانی

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

مهربان تر، خوشخوتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید