حلیه

زینت، زیور، مجازا خوش صورت، خوش اندام

جنسیت اسم حلیه

دختر

حلیه به انگلیسی

helyeh

تعداد حلیه ها در ایران

729

تلفظ حلیه به فارسی

حِليه

ریشه اسم حلیه

عربی

تلفظ حلیه به انگلیسی

/helye/

رنگ اسم حلیه

نارنجی

ابجد اسم حلیه

53

ابجد وسیط اسم حلیه

29

ابجد صغیر اسم حلیه

17

درباره نام حلیه

حلیه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حلیه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حلیه که در انگلیسی به صورت helyeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 729 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حلیه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حلیه و معنی اسم حلیه

ریشه اسم حلیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حلیه عربی می باشد و تلفظ حلیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حِليه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /helye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حلیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حلیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حلیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حلیه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. زیور، زینت، پیرایه.
۲. صورت ظاهر انسان، هیئت انسان.
۳. چگونگی پیکر و رنگ چهره.

معنی اسم حلیه در ثبت احوال

۱- (در قديم) زينت، پيرايه، زيور؛ ۲- (به مجاز) مشخصات صورت و اندام.

حروف ابجد و طالع بینی نام حلیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حلیه عدد " 53 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حلیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حلیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حلیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حلیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

سرزمین، رود، نهر

خو گرفتن، انس يافتن، دمسازی

ماهر، استاد، زبردست

ماه چهر، ماهرو، زیبارو

گوش شنوا

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

ترکیب دو اسم محمد و آروین (ستوده و تجربه)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید