حلیم

صبور، بردبار، شکیبا، از نام‌ها و صفات خداوند

جنسیت اسم حلیم

پسر

حلیم به انگلیسی

halim

تعداد حلیم ها در ایران

2,972

تلفظ حلیم به فارسی

حليم

ریشه اسم حلیم

عربی

تلفظ حلیم به انگلیسی

/halim/

رنگ اسم حلیم

بنفش

ابجد اسم حلیم

88

ابجد وسیط اسم حلیم

28

ابجد صغیر اسم حلیم

16

درباره نام حلیم

حلیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حلیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حلیم که در انگلیسی به صورت halim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,972 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حلیم

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم حلیم و معنی اسم حلیم

ریشه اسم حلیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم حلیم عربی می باشد و تلفظ حلیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حليم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /halim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حلیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حلیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حلیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث : حلیمه.

معنی اسم حلیم در فرهنگ فارسی :
بردبار. جمع : احلام و حلمائ. پیه چربی، شتر فربه، آش گندم و گوشت، نامی از نامهای خدای تعالی.

معنی اسم حلیم در فرهنگ معین :
بردبار، ج : احلام.

معنی اسم حلیم در فرهنگ فارسی عمید :
خوراکی که از گندم و گوشت پختۀ له شده تهیه می شود.

حلیم (الحلیم)، از نام های خدا در قرآن است.

معنی اسم حلیم در ثبت احوال

1- خويشتن دار، با صبر و تحمل، بردبار؛ 2- از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام حلیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حلیم عدد " 88 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حلیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حلیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حلیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حلیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پاک، مقدس، ماه دوازدهم سال شمسی

ترکیب دو اسم محمد و عقیل (ستوده و بزرگوار)

قناعت کننده، خرسند، راضی

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

راستی، حقیقی، واقعی

(به مجاز) بت، الهه، معشوق زیبارو، دلبر

تماشاگر، جلوه گاه

نوعی باز سفید رنگ و شکاری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید