حلما

دختران صبور و بردبار، از القاب حضرت زینب (س)

جنسیت اسم حلما

دختر

حلما به انگلیسی

holma

تعداد حلما ها در ایران

156,795

تلفظ حلما به فارسی

حلما

ریشه اسم حلما

عربی

تلفظ حلما به انگلیسی

/holmā/

رنگ اسم حلما

آبی

ابجد اسم حلما

79

ابجد وسیط اسم حلما

19

ابجد صغیر اسم حلما

16

درباره نام حلما

حلما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حلما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حلما که در انگلیسی به صورت holma نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 156,795 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حلما

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم حلما و معنی اسم حلما

ریشه اسم حلما

همانطور که گفتیم ریشه اسم حلما عربی می باشد و تلفظ حلما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حلما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /holmā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حلما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حلما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حلما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

جمع حلیم.
حلیم: بردبار، شکیبا، نامی از نام‌های خدای تعالی، حلیم (الحلیم)، از نام های خدا در قرآن است.

بردباران، صبوران، دختران صبور، صبور، از القاب حضرت زینب (س).

معنی اسم حلما در ثبت احوال

(جمع حَليم) بردباران، صبوران.

حروف ابجد و طالع بینی نام حلما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حلما عدد " 79 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حلما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حلما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حلما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حلما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روز پرخیر و برکت و مبارک

دارای شرف، ارجمند، بزرگوار، دارای ارزش و اعتبار، ارزشمند

ترکیب دو اسم امیر و یوسف (پادشاه و خواهد افزود)

بهشت، نام چند جا و مکان

باارزش، گرامی

دختر توران، نام دختر خسرو پرويز

زن رستگار، پیروز

كسی كه خداوند او را به سوی رستگاری و راه راست هدایت نمود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران