حسین طاها

ترکیب دو اسم حسین و طاها (نیکو و نام پیامبر اسلام)

جنسیت اسم حسین طاها

پسر

حسین طاها به انگلیسی

hossein-taha

تعداد حسین طاها ها در ایران

1,005

تلفظ حسین طاها به فارسی

حسین طاها(حسین طه)

ریشه اسم حسین طاها

عربی

تلفظ حسین طاها به انگلیسی

/h.-tāhā/

رنگ اسم حسین طاها

زرد

ابجد اسم حسین طاها

144

ابجد وسیط اسم حسین طاها

36

ابجد صغیر اسم حسین طاها

27

درباره نام حسین طاها

حسین طاها یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حسین طاها را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حسین طاها، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,005 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حسین طاها

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حسین طاها و معنی اسم حسین طاها

ریشه اسم حسین طاها

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسین طاها عربی می باشد و تلفظ حسین طاها در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حسین طاها(حسین طه) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-tāhā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسین طاها بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسین طاها در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسین طاها در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حسین و طاها:
حسین: خوب، نیکو، صاحب جمال، نام امام سوم شیعیان
طاها: نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

معنی اسم حسین طاها در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، حسین و طاها (طه).

حروف ابجد و طالع بینی نام حسین طاها

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسین طاها عدد " 144 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسین طاها گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسین طاها چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسین طاها

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسین طاها

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فاضل (ستوده و نیکو)

ترکیب دو اسم فاطمه و سما ( رانده شده از آتش و آسمان )

دلير و شجاع

نام ماه يازدهم از سال ايرانيان در دوره‌ی هخامنشی

بنده پروردگار بی نیاز

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

ترکیب دو اسم محمد وپویان (ستوده و روان )

گلبرگ گل یاس، (به مجاز) زيبا و با طراوت، شاداب و جذاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید