حسینعلی

ترکیب دو اسم حسین و علی (نیکو و بلندقدر)

جنسیت اسم حسینعلی

پسر

حسینعلی به انگلیسی

hossein-ali

تعداد حسینعلی ها در ایران

331,635

تلفظ حسینعلی به فارسی

حسينعلی

ریشه اسم حسینعلی

عربی

تلفظ حسینعلی به انگلیسی

/h.-ali/

رنگ اسم حسینعلی

قرمز

ابجد اسم حسینعلی

238

ابجد وسیط اسم حسینعلی

46

ابجد صغیر اسم حسینعلی

31

درباره نام حسینعلی

حسینعلی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حسینعلی پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حسینعلی که در انگلیسی به صورت hossein-ali نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 331,635 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حسینعلی

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم حسینعلی و معنی اسم حسینعلی

ریشه اسم حسینعلی

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسینعلی عربی می باشد و تلفظ حسینعلی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حسينعلی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /h.-ali/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسینعلی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسینعلی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسینعلی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حسین و علی:
حسین: زیبا، صاحب جمال، حَسَن، خوب. نیکو، نام امام سوم شیعیان.
علی: بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام های پروردگار، نام امام اول شیعیان، دارای علت، (اسم) آسمان، (اسم) مکان بلند.

معنی اسم حسینعلی در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، حسين و علي.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسینعلی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسینعلی عدد " 238 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسینعلی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسینعلی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسینعلی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسینعلی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عشق و دوست داشتن

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

نام نوعی درخت

زندگی، زیست ،حیات

دارای نامی زیبا چون گل، لطیف، زیبا

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید