حسیبه

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

جنسیت اسم حسیبه

دختر

حسیبه به انگلیسی

hasibeh

تعداد حسیبه ها در ایران

4,756

تلفظ حسیبه به فارسی

حَسيبه

ریشه اسم حسیبه

عربی

تلفظ حسیبه به انگلیسی

/hasibe/

رنگ اسم حسیبه

نارنجی

ابجد اسم حسیبه

85

ابجد وسیط اسم حسیبه

25

ابجد صغیر اسم حسیبه

22

درباره نام حسیبه

حسیبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حسیبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حسیبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,756 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حسیبه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حسیبه و معنی اسم حسیبه

ریشه اسم حسیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسیبه عربی می باشد و تلفظ حسیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَسيبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hasibe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

حسیب، دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی، زنِ شریف در اصل و نسب.

معنی اسم حسیبه در ثبت احوال

دارنده‌ي نام و شرف و بزرگي، زنِ شريف در اصل و نسب.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسیبه عدد " 85 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

شجاع، نامدار

نام پرنده‌ای کوچک به رنگ سیاه

فرزند، نام دو تن از خلفای اموی

پایتخت و بزرگترین شهر کشور استونی

ترکیب دو اسم محمد و یوسف (ستوده و خواهد افزود)

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید