حسیبا

دختر با اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل

جنسیت اسم حسیبا

دختر

حسیبا به انگلیسی

haseyba

تعداد حسیبا ها در ایران

4,026

تلفظ حسیبا به فارسی

حَسِیبا

ریشه اسم حسیبا

فارسی , عربی

تلفظ حسیبا به انگلیسی

/haseybā/

رنگ اسم حسیبا

سبز

ابجد اسم حسیبا

81

ابجد وسیط اسم حسیبا

21

ابجد صغیر اسم حسیبا

18

درباره نام حسیبا

حسیبا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حسیبا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حسیبا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,026 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حسیبا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حسیبا و معنی اسم حسیبا

ریشه اسم حسیبا

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسیبا فارسی , عربی می باشد و تلفظ حسیبا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَسِیبا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /haseybā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسیبا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسیبا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسیبا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارای اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل.

معنی اسم حسیبا در ثبت احوال

(حَسِیب = پاک نژاد، پاکزاد، اصیل + ا (پسوند نسبت))، دارای اصل و نسب، پاک نژاد، پاکزاد و اصیل.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسیبا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسیبا عدد " 81 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسیبا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسیبا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسیبا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسیبا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل همیشه بهار

ترکیب دو اسم ماه و تینا (زیبا و گل سرخ)

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

آرزو، انتظار

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

بی عیب، درست، تندرست، منزه

زن سرخ روی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید