حسون

نام پرنده، سهره

جنسیت اسم حسون

پسر

حسون به انگلیسی

hasun

تعداد حسون ها در ایران

1,383

تلفظ حسون به فارسی

حَسّون

ریشه اسم حسون

عربی

تلفظ حسون به انگلیسی

/hasun/

رنگ اسم حسون

بنفش

ابجد اسم حسون

124

ابجد وسیط اسم حسون

16

ابجد صغیر اسم حسون

25

درباره نام حسون

حسون یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حسون پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حسون که در انگلیسی به صورت hasun نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,383 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حسون

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم حسون و معنی اسم حسون

ریشه اسم حسون

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسون عربی می باشد و تلفظ حسون در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَسّون " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hasun/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسون بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسون در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسون در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حسون در لغت نامه دهخدا:
پرنده ای است که در اندلس آن را ابوالحسن گویند و مصریانش ابوزقایه یا ابوسقایه گویند.


معنی اسم حسون در دانشنامه عمومی:
نام یک گونه از تیره سوسمارماهیان

معنی اسم حسون در ثبت احوال

(عربی) 1- نام پرنده‌اي، سهره؛ 2- (در عربی) شوَیکیّ؛ 3- (در گویشهای محلی خوزستان) مصَغر حسن و گاه برای تحبیب به معنی حسن دوست داشتنی.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسون

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسون عدد " 124 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسون گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسون چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسون

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسون

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوانمرد لشكر، شجاع و دلير

سحرگاه، سفیدی و روشنایی صبح

زن زیبا روی و خوش اندام

کمک کننده به مادر، یار مادر

رادترین، بخشنده ترین، صمغ درخت

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید