حسنه

نیک، نیکو

جنسیت اسم حسنه

دختر

حسنه به انگلیسی

hasaneh

تعداد حسنه ها در ایران

51,522

تلفظ حسنه به فارسی

حَسنه

ریشه اسم حسنه

عربی

تلفظ حسنه به انگلیسی

/hasane/

رنگ اسم حسنه

نارنجی

ابجد اسم حسنه

123

ابجد وسیط اسم حسنه

15

ابجد صغیر اسم حسنه

24

درباره نام حسنه

حسنه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حسنه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حسنه که در انگلیسی به صورت hasaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 51,522 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حسنه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حسنه و معنی اسم حسنه

ریشه اسم حسنه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسنه عربی می باشد و تلفظ حسنه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَسنه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hasane/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسنه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسنه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسنه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حسنه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. نیک؛ خوب.
۲. (اسم) کار نیک و پسندیده؛ نیکویی.

معنی اسم حسنه در فرهنگ فارسی معین:
کار نیک ، عمل خیر.

معنی اسم حسنه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث حسن. نعت مؤنث از حُسن. نیک. نیکو. خوب : امراءه حسنهالمرأی ؛ زنی خوبروی. نکومنظر. رائقه. مقابل قبیحه. و مقابل سیئه. و مقابل رذیله: اخلاق حسنه؛ صفات پسندیده.
< br/>

معنی اسم حسنه در ثبت احوال

خوب، نيك، پسنديده، عمل نيك و پسنديده؛ عمل پسنديده به ويژه عمل مطابق با شرع، كار نيك.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسنه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسنه عدد " 123 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسنه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسنه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسنه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسنه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به آتش، آتشین، (به مجاز) زیبارو

گوارا ،نوش و شهد نیکو، نیکو نوشنده

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

منسوب به عرفان

اروند، دارای تندی و تیزی، نام کوهی در جنوب همدان

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

(به مجاز) آن كه بتوان بر او تكيه كرد، تکیه‌گاه، ستون

ترکیب دو اسم محمد و میثاق (ستوده و پیمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید