حسان

بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروی

جنسیت اسم حسان

پسر

حسان به انگلیسی

hesan

تعداد حسان ها در ایران

6,780

تلفظ حسان به فارسی

حِسان

ریشه اسم حسان

عربی

تلفظ حسان به انگلیسی

/hesān/

رنگ اسم حسان

سبز

ابجد اسم حسان

119

ابجد وسیط اسم حسان

11

ابجد صغیر اسم حسان

20

درباره نام حسان

حسان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حسان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حسان که در انگلیسی به صورت hesan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,780 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حسان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حسان و معنی اسم حسان

ریشه اسم حسان

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسان عربی می باشد و تلفظ حسان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حِسان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hesān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حسان در فرهنگ فارسی عمید:
جمع حَسَن، حسن، جمع حَسَنَه.

معنی اسم حسان در فرهنگ معین:
جمع حسن و حسناد، نیکوان، خوبرویان.

معنی اسم حسان در ل غت‌نامه دهخدا:
بسیار نیکو، بسیار خوب، نیکوروی، جمع حِسین و حَسَن و حَسناء و حَسَنَه، خوبان، نیکوان.

معنی اسم حسان در فرهنگ فارسی:
بسیار خوب و نیکو، بسیار نیکوکار، (صفت و اسم) جمع حسن و حسنائ، نیکوان، خوبرویان، نیکو رویان.

معنی اسم حسان در ثبت احوال

۱- بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروي؛ ۲- (اَعلام) حسان ابن ثابت [قرن اول هجری] شاعر عرب ملقب به «شاعر پیامبر» بعدها از هواداران معاویه شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسان عدد " 119 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حسان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

بامداد، سپیده دم، روز

بهار، نام دو ماه از سال قمری

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

بزرگ، یاقوت کبود، (به مجاز) زیبارو

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

همکار، یاور

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران