حسانه

بانوی زیباروی، دختر نیکو

جنسیت اسم حسانه

دختر

حسانه به انگلیسی

hesaneh

تعداد حسانه ها در ایران

2,562

تلفظ حسانه به فارسی

حِسانه

ریشه اسم حسانه

عربی

تلفظ حسانه به انگلیسی

/hesāne/

رنگ اسم حسانه

زرد

ابجد اسم حسانه

124

ابجد وسیط اسم حسانه

16

ابجد صغیر اسم حسانه

25

درباره نام حسانه

حسانه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حسانه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حسانه که در انگلیسی به صورت hesaneh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,562 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حسانه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حسانه و معنی اسم حسانه

ریشه اسم حسانه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسانه عربی می باشد و تلفظ حسانه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حِسانه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hesāne/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسانه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسانه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسانه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زن بسیار نیکو، از صحابیات و از دوستان نزدیک حضرت خدیجه کبری (س) است .

معنی اسم حسانه در ثبت احوال

۱- زن بسيار نيكو؛ ۲- (اَعلام) از صحابيات و از دوستان نزديك حضرت خديجه كبري (س) است.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسانه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسانه عدد " 124 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسانه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسانه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسانه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسانه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر، دلاور، لقب حضرت علي (ع)

مثل ماه، همانند ماه، مهسا، زیبارو

دارنده، دارا

بانمک، زیبا، دوست داشتني

جاویدان آفریده شده

سالم، بی‌عیب، درست، رسته از آفات

زیبا و لطیف و خوشایند

جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید