حسام الدین

شمشیر دین

جنسیت اسم حسام الدین

پسر

حسام الدین به انگلیسی

hesamoddin

تعداد حسام الدین ها در ایران

39,924

تلفظ حسام الدین به فارسی

حِسام‌الدين

ریشه اسم حسام الدین

عربی

تلفظ حسام الدین به انگلیسی

/hesāmoddin/

رنگ اسم حسام الدین

قرمز

ابجد اسم حسام الدین

204

ابجد وسیط اسم حسام الدین

36

ابجد صغیر اسم حسام الدین

33

درباره نام حسام الدین

حسام الدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حسام الدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حسام الدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 39,924 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حسام الدین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم حسام الدین و معنی اسم حسام الدین

ریشه اسم حسام الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم حسام الدین عربی می باشد و تلفظ حسام الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حِسام‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hesāmoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حسام الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حسام الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حسام الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آن که در دفاع از دین چون شمشیری تیز وبرنده است.

معنی اسم حسام الدین در ثبت احوال

۱- (در قديم) شمشير دين؛ ۲- (اَعلام) ۱) حسام‌الدین چلبی: [۶۲۲-۶۸۳ قمری] صوفی اهل آسیای صغیر، از تبار ایرانی (مردم ارومیه)، مرید، شاگرد، دوست و جانشین مولوی، که مثنوی مولوی به خواهش و بنام او سروده شده است؛ ۲) حسام‌الدین خلیل: اتابک لر کوچک [قرن ۷ هجری] که به دست سردار خلیفه‌ي بغداد کشته شد و جسدش را سوزاندند؛ ۳) حسام‌الدین علی: از شاهان آل شنسب، که نظامی عروضی [در سال ۵۵۰ هجری] چهارمقاله را به نام او نوشته است؛ ۴) حسام‌الدین عمر: اتابک لر کوچک [۶۹۳ هجری]، که بر اثر مخالفت امیران جایش را به صمصام‌الدین محمود داد و ب ا او در حکومت شریک شد.
در سال ۶۹۵ هجری به فرمان غازان خان کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام حسام الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حسام الدین عدد " 204 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حسام الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حسام الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حسام الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حسام الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

تپه‌های به هم پیوسته‌ی دامنه کوه، نام یکی از هفت دستگاه موسیقی ایرانی

هدیه، ارمغان، گرانبها، (مجاز) شخص بسيار ارزشمند

ترکیب دو اسم حبیب و الله (دوست و خدا)

هميشگی، ابدی

ظرف شيشه‌ای شراب

مونث راغد، زنی که زندگانی خوش دارد

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، تیزفهم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران