حر

آزاده، جوانمرد، کریم

جنسیت اسم حر

پسر

حر به انگلیسی

hor

تعداد حر ها در ایران

1,368

تلفظ حر به فارسی

حُر

ریشه اسم حر

عربی

تلفظ حر به انگلیسی

/hor(r)/

رنگ اسم حر

نیلی

ابجد اسم حر

208

ابجد وسیط اسم حر

16

ابجد صغیر اسم حر

10

درباره نام حر

حر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حر که در انگلیسی به صورت hor نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,368 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم حر و معنی اسم حر

ریشه اسم حر

همانطور که گفتیم ریشه اسم حر عربی می باشد و تلفظ حر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حُر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hor(r)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آزاد؛ آزاده؛ آزادمرد.
۲. [قدیمی] کریم؛ جوانمرد.
۳. [قدیمی] برگزیده.

معنی اسم حر در فرهنگ فارسی معین:
آزاده، آزاده مرد.

معنی اسم حر در ثبت احوال

۱- آزاد؛ ۲- (در قديم) داراي اعتقاد و رفتار شايسته و بزرگوارانه، جوانمرد، آزاده؛ ۳- (اَعلام) ۱) حر ابن یزید (ریاحی) [قرن اول هجری] سردار و جنگجوی عرب، که در هنگام عزیمت امام حسين(ع) به کوفه، با هزار سوار راه او را بست، ولی در روز عاشورا از همکاری با سپاه کوفه خودداری کرد، به یاری امام حسین (ع) شتافت و در جنگ شهید شد؛ ۲) حر عاملی (محمّد ابن حسن) [۱۰۳۳-۱۱۰۴ قمری] فقیه شیعی لبنانی که در ایران اقامت گزید.
از آثار اوست: اَمل الآمِل و وسایل الشیعه، هر دو به عربی، که دومی از کتابهای مهم فقهی است.

حروف ابجد و طالع بینی نام حر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حر عدد " 208 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تیز خاطر، سبک روح، از شخصیت‌های شاهنامه

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

اميد داشتن به لطف علي ( امام علی )

دوست، یار، سرپرست، از نام های پروردگار

گوارا ،نوش و شهد نیکو، نیکو نوشنده

آريايی نيكو رفتار، آريايی خوب و زيبا

شادباش، عشق و محبت

لایق، محبت، دوست داشته شده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید