حریه

آزادی، آزادگی، آزاد مردی

جنسیت اسم حریه

دختر

حریه به انگلیسی

horriyeh

تعداد حریه ها در ایران

986

تلفظ حریه به فارسی

حُريه

ریشه اسم حریه

عربی

تلفظ حریه به انگلیسی

/horriye/

رنگ اسم حریه

صورتی

ابجد اسم حریه

223

ابجد وسیط اسم حریه

31

ابجد صغیر اسم حریه

16

درباره نام حریه

حریه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حریه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حریه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 986 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حریه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم حریه و معنی اسم حریه

ریشه اسم حریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حریه عربی می باشد و تلفظ حریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حُريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /horriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حریه در لغت نامه دهخدا:
آزادی، آزادمردی، حَرار، آزاده، آزاد مرد شدن، آزادگی، اصیل شدن، آزاد شدن از قید بندگی و مملوکیت

معنی اسم حریه در ثبت احوال

(=حره)، حره.

حروف ابجد و طالع بینی نام حریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حریه عدد " 223 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرم، ملایم، (مونث سهیل) نام ستاره‌ای درخشان

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

دارای فضیلت و برتری در علم، نيكو، پسنديده

بهشت يونانيان و روميان

کودک نورُسته، درخت یا درختچه نورس که تازه نشانده شده است

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

مهربان تر، خوشخوتر

زیبا چون پری، زیباروی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید