حدیثا

منسوب به حدیث، داستان، حکایت

جنسیت اسم حدیثا

دختر

حدیثا به انگلیسی

hadisa

تعداد حدیثا ها در ایران

573

تلفظ حدیثا به فارسی

حديثا

ریشه اسم حدیثا

عربی

تلفظ حدیثا به انگلیسی

/hadisā/

رنگ اسم حدیثا

بنفش

ابجد اسم حدیثا

523

ابجد وسیط اسم حدیثا

31

ابجد صغیر اسم حدیثا

19

درباره نام حدیثا

حدیثا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حدیثا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حدیثا که در انگلیسی به صورت hadisa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 573 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حدیثا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم حدیثا و معنی اسم حدیثا

ریشه اسم حدیثا

همانطور که گفتیم ریشه اسم حدیثا عربی می باشد و تلفظ حدیثا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حديثا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hadisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حدیثا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حدیثا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حدیثا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به حدیث

معنی اسم حدیث در فرهنگ فارسی عمید :
سخنی که از پیغمبر اسلام و ائمه نقل شده است. سخن، کلام، داستان، حکایت، نو، تازه، جدید، خبر.

معنی اسم حدیث در فرهنگ معین :
تازه، جدید، خبر، خبری که از رسول (ص) و ائمه نقل کنند.

معنی اسم حدیثا در ثبت احوال

(حديث + الف اسم ساز) ۱- نو، جديد، تازه؛ ۲- خبر.

حروف ابجد و طالع بینی نام حدیثا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حدیثا عدد " 523 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حدیثا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حدیثا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حدیثا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حدیثا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام منطقه‌ای کرد نشین در ترکیه

مژده دهنده در مقابل نذیر، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده

کوهنورد، کوه بان

نرم خو، صلح جو

زن شجاع

ترکیب دو اسم عطا و محمد ( بخشش و ستوده )

نام يكي از اجداد پیامبر اسلام(ص) است كه به فصاحت(سخنوری) شهرت داشته

یاد ایل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید