حجت الله

ترکیب دو اسم حجت و الله (دلیل و خدا)

جنسیت اسم حجت الله

پسر

حجت الله به انگلیسی

hojjatollah

تعداد حجت الله ها در ایران

187,038

تلفظ حجت الله به فارسی

حجت‌الله

ریشه اسم حجت الله

عربی

تلفظ حجت الله به انگلیسی

/hojjatollāh/

رنگ اسم حجت الله

نیلی

ابجد اسم حجت الله

477

ابجد وسیط اسم حجت الله

33

ابجد صغیر اسم حجت الله

27

درباره نام حجت الله

حجت الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حجت الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حجت الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 187,038 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حجت الله

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم حجت الله و معنی اسم حجت الله

ریشه اسم حجت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم حجت الله عربی می باشد و تلفظ حجت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حجت‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hojjatollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حجت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حجت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حجت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حجت و الله:
حجت : دلیل، فتوا، پیشوا
الله : خدا

معنی اسم حجت الله در ثبت احوال

۱- برهان حق تعالي؛ ۲- (در تصوف) انسان كامل كه حجت حق بر خلق است.

حروف ابجد و طالع بینی نام حجت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حجت الله عدد " 477 " و ابجد وسیط " 33 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حجت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حجت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حجت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حجت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رها شده از گرفتاری یا چیزی آزاردهنده، فارغ و آسوده

مرد، نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

بسیار مهربان، بخشنده، از نام های پروردگار

نجیب نجیب زاده

همراهی و پیروی از سلطان

بانوی درخشان و زیباروی

جمع ماه، زيبارو

بصیر، بیننده، آگاه، هوشیار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید