حبیب

دوست، معشوق

جنسیت اسم حبیب

پسر

حبیب به انگلیسی

habib

تعداد حبیب ها در ایران

289,359

تلفظ حبیب به فارسی

حبيب

ریشه اسم حبیب

عربی

تلفظ حبیب به انگلیسی

/habib/

رنگ اسم حبیب

سبز

ابجد اسم حبیب

22

ابجد وسیط اسم حبیب

22

ابجد صغیر اسم حبیب

13

درباره نام حبیب

حبیب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حبیب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حبیب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 289,359 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حبیب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حبیب و معنی اسم حبیب

ریشه اسم حبیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم حبیب عربی می باشد و تلفظ حبیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حبيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /habib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حبیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حبیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حبیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

‌مونث : حبیبه.

معنی اسم حبیب در فرهنگ فارسی عمید :
یار، دوست، معشوق، محبوب.

معنی اسم حبیب در لغت‌نا مه دهخدا :
دوست. محبوب. محب. دوست‌دار. دوستگان. مقابل بغیض.

معنی اسم حبیب در فرهنگ فارسی :
دوست یار. معشوق، محبوب. انسان کامل.

معنی اسم حبیب در ثبت احوال

۱- دوست، يار، معشوق؛ ۲- (اَعلام) ۱) حبیب ابن مظاهر [قرن اول هجری] مسلمان شیعه‌ي ساکن کوفه، از یاران امام حسین (ع) که همراه او در کربلا شهید شد؛ ۲) حبیب اصفهانی [قرن ۴ هجری] ادیب و شاعر ایرانی مقیم استانبول، مترجم سرگذشت حاجی بابای اصفهانی و مردم گریز مولیر.
مؤلف دستور سخن در دستور زبان فارسی، تاریخ خط و خطاطان و کتاب‌های دیگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام حبیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حبیب عدد " 22 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حبیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم حبیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حبیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حبیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند چهره، مثل رخ

بندگان، عبادت کنندگان

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

مرغابی ماه گونه، (به مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم امیر و کسرا (فرمانروا و خسرو)

عهد و پیمان

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

ترکیب دو اسم محمد و شروین (ستوده و نام انوشیروان دادگر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران