حبیب الله

ترکیب دو اسم حبیب و الله (دوست و خدا)

جنسیت اسم حبیب الله

پسر

حبیب الله به انگلیسی

habibollah

تعداد حبیب الله ها در ایران

345,429

تلفظ حبیب الله به فارسی

حَبيب الله

ریشه اسم حبیب الله

عربی

تلفظ حبیب الله به انگلیسی

/habibollāh/

رنگ اسم حبیب الله

قرمز

ابجد اسم حبیب الله

88

ابجد وسیط اسم حبیب الله

40

ابجد صغیر اسم حبیب الله

25

درباره نام حبیب الله

حبیب الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حبیب الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حبیب الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 345,429 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حبیب الله

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم حبیب الله و معنی اسم حبیب الله

ریشه اسم حبیب الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم حبیب الله عربی می باشد و تلفظ حبیب الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَبيب الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /habibollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حبیب الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حبیب الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حبیب الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم حبیب و الله:
حبیب: دوست، معشوق، انسان کامل، یار، محبوب.
الله: خدا.

معنی اسم حبیب الله در ثبت احوال

۱- دوست خدا؛ ۲- (اَعلام) حبیب الله خان پادشاه افغانستان [۱۳۱۹-۱۳۳۷ قمری] که در برابر ۱۶۰ هزار لیره، روابط خارجی افغانستان را به بریتانیا واگذاشت.
در جنگ جهانی اول افغانستان را بی طرف نگهداشت و سرانجام کشته شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام حبیب الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حبیب الله عدد " 88 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حبیب الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حبیب الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حبیب الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حبیب الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

معرفت، شناختن خداوند از راه ریاضت و تهذیب نفس

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

ترکیب دو اسم امیر و حسن (فرمانروا و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

ترکیب دو اسم محمد و حامی (ستوده و حمایت کننده)

راهنمایی شده

دارای ناز و زيبايي فراوان، (به مجاز) جذاب

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران