حبیبه

دوست، معشوق، انسان کامل

جنسیت اسم حبیبه

دختر

حبیبه به انگلیسی

habibe

تعداد حبیبه ها در ایران

146,928

تلفظ حبیبه به فارسی

حبيبه

ریشه اسم حبیبه

عربی

تلفظ حبیبه به انگلیسی

/habibe/

رنگ اسم حبیبه

زرد

ابجد اسم حبیبه

27

ابجد وسیط اسم حبیبه

27

ابجد صغیر اسم حبیبه

18

درباره نام حبیبه

حبیبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حبیبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حبیبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 146,928 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حبیبه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم حبیبه و معنی اسم حبیبه

ریشه اسم حبیبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حبیبه عربی می باشد و تلفظ حبیبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حبيبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /habibe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حبیبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حبیبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حبیبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث حبیب.

حبیب: دوست. محبوب. محب. دوست‌دار. دوستگان. مقابل بغیض.

معنی اسم حبیه در فرهنگ فارسی :
محبوبه، دوست زن، مونث حبیب.
معنی اسم حبیبه در لغت‌نامه دهخدا :
تأنیث حبیب. محبوبه. دوست (زن).

معنی اسم حبیبه در ثبت احوال

(مؤنث حبيب)، دوست، يار، معشوقه.

حروف ابجد و طالع بینی نام حبیبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حبیبه عدد " 27 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حبیبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حبیبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حبیبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حبیبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برهان و دلیل

پیرو دین اسلام، مسلمان

زیباروی، نیکو

ترکیب دو اسم فاطمه و نرجس (رانده شده از آتش و نرگس)

نوعی باز سفید رنگ و شکاری

ترکیب دو اسم مهر و آیین (مهربانی و رسم)

پادشاه جوان‌مرد، پادشاه بخشنده

سبب سربلندی و افتخار دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران