حبه

یک دانه، یک حب

جنسیت اسم حبه

دختر

حبه به انگلیسی

habbeh

تعداد حبه ها در ایران

366

تلفظ حبه به فارسی

حَبه

ریشه اسم حبه

عربی

تلفظ حبه به انگلیسی

/habbe/

رنگ اسم حبه

بنفش

ابجد اسم حبه

15

ابجد وسیط اسم حبه

15

ابجد صغیر اسم حبه

15

درباره نام حبه

حبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 366 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حبه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم حبه و معنی اسم حبه

ریشه اسم حبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم حبه عربی می باشد و تلفظ حبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حَبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /habbe/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حبه در فرهنگ فارسی عمید:
۱. یک دانه، یک حب
۲. [قدیمی] واحد اندازه‌گیری وزن به مقدار وزن یک یا دو جو
۳. [قدیمی] شش‌ یک عشر دینار
۴. [قدیمی] شش‌ یک دانگ


معنی اسم حبه در ثبت احوال

۱- دانه‌ي بعضي از ميوه‌ها و گياهان؛ ۲- (به مجاز) پول بسيار اندك.

حروف ابجد و طالع بینی نام حبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حبه عدد " 15 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم گل و نسا

ترکیب دو اسم امیر و آراد (فرمانروا و بخشنده)

روشن، آشکار کننده، از نام‌های پروردگار

نور خدا

نرم خو، صلح جو

شعله خداوند، نام مردی یهودی در زمان داوود (ع) که از فرماندهان سپاه بود

فرياد، صدا و بانگ بلند، غرّان (رود و سيل)، نام رودخانه‌ای

گندم‌گون، امید و آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید