حانا

مشتاق و آرزومند

جنسیت اسم حانا

دختر

حانا به انگلیسی

hana

تعداد حانا ها در ایران

555

تلفظ حانا به فارسی

حانا

ریشه اسم حانا

عربی

تلفظ حانا به انگلیسی

/hānā/

رنگ اسم حانا

سبز

ابجد اسم حانا

60

ابجد وسیط اسم حانا

12

ابجد صغیر اسم حانا

15

درباره نام حانا

حانا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم حانا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم حانا که در انگلیسی به صورت hana نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 555 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم حانا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حانا و معنی اسم حانا

ریشه اسم حانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم حانا عربی می باشد و تلفظ حانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

(در عربی) مشتاق و آرزومند

معنی اسم حانا در ثبت احوال

۱- (در عربي) مشتاق و آرزومند؛ ۲- (در هندی) (= حانا اقطی) نام درختی است که میوه‌ی آن بِل (= نارهندی) است و مصرف دارویی دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام حانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حانا عدد " 60 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ياور و كمك كننده مادر

ترکیبی از دو اسم محمد و بلال (ستوده و نوشیده )

ماه شب چهاردهم، زیبارو

روشنایی، فروغ

ترکیب دو اسم شمس و جهان (خورشید و گیتی)

بهشت‌ها

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

ترکیب دو اسم محمد و ادیب (ستوده و با ادب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید