حاصل

نتیجه، بدست آمده، نفع، سود، باقی‌مانده

جنسیت اسم حاصل

پسر

حاصل به انگلیسی

hasel

تعداد حاصل ها در ایران

4,470

تلفظ حاصل به فارسی

حاصِل

ریشه اسم حاصل

عربی

تلفظ حاصل به انگلیسی

/hāsel/

رنگ اسم حاصل

سبز

ابجد اسم حاصل

129

ابجد وسیط اسم حاصل

21

ابجد صغیر اسم حاصل

12

درباره نام حاصل

حاصل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حاصل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حاصل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,470 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حاصل

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم حاصل و معنی اسم حاصل

ریشه اسم حاصل

همانطور که گفتیم ریشه اسم حاصل عربی می باشد و تلفظ حاصل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حاصِل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāsel/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حاصل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حاصل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حاصل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حاصل در فرهنگ فارسی عمید:
نتیجه، محصول کشاورزی، به دست آمده، (قید) خلاصه، القصه.

معنی اسم حاصل در فرهنگ معین:
به دست آمده، نتیجه، ثمره، نفع سود، مالیات، خراج، باقی مانده.

معنی اسم حاصل در لغت‌نامه دهخدا:
بدست آمده، درآمد، برآمده، برآورده، برداشت، بهره، نتیجه، نتاج، دخل، جدوی، بر، بار، ثمر، ثمره، میوه، محصول، سود، فائده، نفع، بقیه ٔ چیزی، باقیمانده، باقی حساب.

معنی اسم حاصل در فرهنگ فارسی:
(اسم) آ نچه بدست آید از قبیل غله میوه و غیره، نتیجه، ثمره، نفع، سود، مالیات، خراج، باقی مانده، واسطه میان موجود و معدوم، وجود، هستی، خلاصه، الحاصل.

معنی اسم حاصل در ثبت احوال

نتيجه، فراهم و موجود يا به دست آمده، آنچه در طول عمر به دست آمده يا كسب شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام حاصل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حاصل عدد " 129 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حاصل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حاصل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حاصل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حاصل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و مختار (فرمانده و صاحب اختیار)

تازه، جدید

آیدین، روشن، مانند ماه درخشان

آن که چهره ای سفید و لطیف چون سمن دارد

نیرو، قدرت

كنايه از زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و متین (فرمانروا و با وقار )

ترکیب دو اسم محمد و ولی (ستوده و دوست)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید