حازم

بااحتیاط، هوشیار

جنسیت اسم حازم

پسر

حازم به انگلیسی

hazem

تعداد حازم ها در ایران

612

تلفظ حازم به فارسی

حازِم

ریشه اسم حازم

عبری

تلفظ حازم به انگلیسی

/hāzem/

رنگ اسم حازم

قرمز

ابجد اسم حازم

56

ابجد وسیط اسم حازم

20

ابجد صغیر اسم حازم

20

درباره نام حازم

حازم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حازم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حازم، به خاطر ریشه عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 612 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حازم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم حازم و معنی اسم حازم

ریشه اسم حازم

همانطور که گفتیم ریشه اسم حازم عبری می باشد و تلفظ حازم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حازِم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hāzem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حازم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حازم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حازم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بااحتیاط، دوراندیش، باحزم، ملاحظه کار، عاقبت اندیش، محتاط، هوشیار، باهوش

معنی اسم حازم در ثبت احوال

محتاط، دور انديش.

حروف ابجد و طالع بینی نام حازم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حازم عدد " 56 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حازم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حازم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حازم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حازم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اطاعت، فرمانبری

نيكوتر، كار نيك، عاقبت نيكو.

محکم، پابرجا

صفت سرو، راست، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم علی و طاها (شریف و نام پیامبر)

محبوب و مورد پسند

ترکیب دو اسم محمد و عرفان (ستوده و معرفت)

دانا، آگاه، دانشمند، خدا شناس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید