حاجات

حاجت ها، نیازها، خواسته ها

جنسیت اسم حاجات

پسر

حاجات به انگلیسی

hajat

تعداد حاجات ها در ایران

372

تلفظ حاجات به فارسی

حاجات

ریشه اسم حاجات

عربی

تلفظ حاجات به انگلیسی

/hājāt/

رنگ اسم حاجات

نارنجی

ابجد اسم حاجات

413

ابجد وسیط اسم حاجات

17

ابجد صغیر اسم حاجات

17

درباره نام حاجات

حاجات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم حاجات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم حاجات، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 372 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم حاجات

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم حاجات و معنی اسم حاجات

ریشه اسم حاجات

همانطور که گفتیم ریشه اسم حاجات عربی می باشد و تلفظ حاجات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " حاجات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hājāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم حاجات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم حاجات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم حاجات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم حاجات در فرهنگ فارسی عمید:
= حاجت


معنی اسم حاجات در فرهنگ فارسی:
جمع حاجت نیازها خواهشها دربایستها

معنی اسم حاجات در ثبت احوال

(عربي، جمع حاجَة) ، حاجت ها

حروف ابجد و طالع بینی نام حاجات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم حاجات عدد " 413 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که با حرف “ح” در ابتدای نام خود نامگذاری شده‌اند، اغلب به داشتن اخلاق خوب و نگهداری رازها شهرت دارند، اما به طور معتدلی به تندی و دشنام‌زدن تمایل دارند و ممکن است با دیگران به جنگ بپردازند. همچنین، آنها به طور عمومی صورتی خوش‌چهره و جذاب دارند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم حاجات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم حاجات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم حاجات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم حاجات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و مصطفی (ستوده و برگزیده)

گیاه سویا

روشن و درخشان، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و سروش (ستوده و پیام آور)

پایان، انتها، آخرین، بالاترین، بیشترین، بالاترین حد چیزی

ترکیب دو اسم عبد و رضا (بنده و خشنود)

ترکیب دو اسم امیر و حمزه (پادشاه و شیر بیشه)

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید